Intensywny masaż na cellulit.

Pomarańczowa skórka bardzo często zwana jest cellulitisem. Na ogół wszyscy wiedzą , co rozumieć pod tym pojęciem – nierównomierne zgrubienia i bruzdy, nieładna skóra o gąbczastej konsystencji , występująca najczęściej na zewnętrznej stronie ud. Wygląd dotkniętych cellulitisem miejsc tak dalece przypomina skórkę pomarańczy w powiększeniu, że dolegliwość tę nazwano ” zespołem pomarańczowej skórki. Pomarańczowa skórka to objaw pewnych kłopotów związanych z funkcjonowaniem podskórnej tkanki łącznej , a także tłuszczowej. Powstaje w wyniku odkładania się w komórkach tłuszczowych nie odtransportowanych produktów końcowych przemiany materii. Jeśli podskórna tkanka łączna jest zbyt luźna i osłabiona , nie zapewnia dostatecznie sprawnego oczyszczania i rozmaite odpady metaboliczne,zamiast zostać usunięte, gromadzą się pod skórą , powodując powstawanie lokalnych stanów zapalnych. Stan taki może trwać bardzo długo, ogniska zapalne bywają raz liczniejsze , innym razem ulegają otorbieniu – można więc uznać , że jest to sytuacja o charakterze mocno przewlekłym. Dlatego bardziej prawidłowo jest nazywać tę dolegliwość „cellulitem” niż „cellelitisem” gdyż w medycynie końcówka- itis zarezerwowana jest dla określenia ostrego stanu zapalnego, przebiegającego z miejscowym podwyższeniem ciepłoty ciała i obrzękiem. Tymczasem pomarańczowa skórka potrafi atakować podstępnie, powoli, na ogół całymi latami. Jeśli zaś chodzi o temperaturę, to jeśli przyłoży się dłoń do rejonów zaatakowanych przez zespół pomarańczowej skórki, można stwierdzić ,że dolegliwość ta upośledza krążenie krwi w skórze. Nazywajmy więc ” pomarańczową skórkę” cellulitem , aby nie mylić jej z cellulitis – ciężką chorobą, jaką jest ostre bakteryjne zapalenie tkanki łącznej, które leczy się w szpitalu. „Pomarańczowa skórka ” nie jest wyłącznie problemem estetycznym. Jeśli pozostanie nie leczona, może stać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Na pewnych etapach zaawansowania wiele jednak można uczynić , aby zapobiec zbyt daleko postępującym zmianom. Największe szanse na zlikwidowanie ” pomarańczowej skórki” z ud, pośladków, bioder i ramion mamy wtedy, gdy zmiany są w stadium początkowym. Pierwsze oznaki pojawiają się na zewnętrznej stronie ud.

Stadium pierwsze, początkowe

Kiedy klient siedzi lub stoi , powierzchnia ud jest gładka , bez żadnych nierówności. Jednak skóra na udach uchwycona i ściśnięta między kciukiem a resztą palców dłoni wykazuje wyraźne, regularne zagłębienia, przypominające do złudzenia skórkę pomarańczy.

Stadium drugie, cellulit atakuje

W tej fazie nierówności skóry widoczne są przede wszystkim , kiedy siedzi pacjent na twardym podłożu, z rozluźnionymi mięśniami. Czasami wgłębienia uwidaczniają się w czasie chodzenia, zwłaszcza przy świetle padającym z boku.

Stadium trzecie

W tym stadium nierówności skóry są dobrze widoczne w każdym położeniu ciała i przy każdym oświetleniu. Nie jest to już jedynie szpecąca dolegliwość gdyż nie leczona może stać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Trzeba zasięgnąć porady w wyspecjalizowanym gabinecie dermatologiczno-kosmetycznym i poddać serii zabiegów leczniczych typu drenaż limfatyczny , masaże , stymulowanie laserem lub impulsami prądowymi.

Na każdym etapie możemy stosować takie terapie jak:

  • Manualny masaż antycellulitowy
  • Masaż bańką chińską
  • Masaż izometryczny
  • Zabiegi body wrapping

Techniki masażu:

  • mocne głaskania
  • głębokie rozcierania
  • energiczne ugniatania
  • oklepywanie
  • rolowanie

Wszystkie techniki wykonujemy mocno i głęboko. Miejsce przy miejscu, powoli. Na każde udo poświęcamy ok. 20 min. Zabieg ten jest dosyć bolesny zwłaszcza w miejscach zmian, dlatego wykonujemy go dwa, trzy razy w tygodniu. Efekt leczniczy jest niemal natychmiastowy.